O mnie


Dzieciństwo oraz wiek dorastania spędziłam na Mazurach.Od najmłodszych lat zajmuję się sztuką i podążam swoją indywidualną ścieżką artystyczną. Kształciłam się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie oraz w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W moich zainteresowaniach artystycznych mieści się malarstwo, rysunek, grafika, ilustracja. Zajmowałam się również instalacją oraz performance. Jednak najbliższe jest mi malarstwo, które przez lata nauki oraz doświadczeń ewoluowało. Obecnie moja twórczość oparta jest na treściach, które wydają się uduchowione i głębokie. Forma i treść wynika z wypracowanej przeze mnie spójnej wizji filozoficznej. Inspiruję się naturą, dziką przyrodą, kulturą ludową, ezoteryką, duchowością oraz odkrywaniem kobiecej natury i wspomnieniami dzieciństwa. W swoisty sposób poszukuję odpowiedzi na ważkie pytania:  Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd idziemy?

Pokazuję to co sama odkryłam krocząc ścieżką duchową. Malarstwo jest pełne symboli, które sama tworzę, ale również zaczerpniętych z kultury. Jest ono pełne barw i dekoracyjności, która ma potęgować pozytywną myśl przekazywaną odbiorcy. Każde z dzieł tworzy opowieść, którą odczytujemy wpatrując się i dostrzegając coraz to nowe szczegóły i detale.

 

Wykształcenie:


1992 - 1997 Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie, profil: ceramika
1997 - 2002 Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach,wydział grafiki, dyplom w pracowni prof. Stanisława Kluski nagrodzony medalem ASP
2003 - 2004 Kurs pedagogiczny dla nauczycieli (Ośrodek Kształcenia Nauczycieli przy Towarzystwie Uniwersytetów Ludowychw Pruszczu Gdańskim)

 

Krótkie bio artystyczne z ostatnich lat:


2009

  • Bożewo, Galeria pod Wierzbą wystawa pt. “Wokół Stawu”
  • Kraków, Centrum Sztuki Arsharter wystawa pt. ”Tasia Lapis”
  • Krutyń, muzeum Mazurskiego Parku Krajobrazowego wystawa pt. “Mazurska Noc”
  • Chojnice, Galeria Chojnickiego Domu Kultury wystawa Pt. „ Życie jako dobra droga”

2010

  • Warszawa, Galeria Galearnia, wystawa Pt. Magia Istnienia
  • zrealizowanie 3 ekspozycji stałych w Sklepie elokogicznym Green more,  Salonie masażu M. studio, oraz Herbaciarni Kredenz w Chojnicach
  • akcja “Kup kartkę” - Rynek główny Chojnice

2011

  • start strony internetowej www.wandasawicka.pl
  • Warszawa, Eco bar and coffee Green Peas wystawa obrazów.

Obok malarstwa, ilustracji i poligrafii, zawodowo zajmuję się kształceniem dzieci i młodzieży w dziedzinie plastyki w Chojnickim Domu Kultury na stanowisku instruktora plastyki. Od 2009 mieszkam wraz z mężem i synem w Chojnicach. Poza sztuką interesuje mnie zdrowa kuchnia, ekologia, rozwój osobisty a także asany :-)


Pliki do pobrania:
pdfWywiad (65 KB)

© Wanda Sawicka